Rozmaita przyroda szlaków górskich

przez | 22 marca 2015

Polskie góry przyciągają swoimi unikalnymi krajobrazami zwolenników turystyki pieszej przez cały rok. Jednak najlepszym okresem na wędrówki górskie jest polska złota jesień. Jest to czas, kiedy szlaki pustoszeją, a widoki są wyjątkowo barwne. Ponadto tanieją ceny prywatnych kwater oraz noclegi w schroniskach.

Turyści odwiedzają sudeckie, beskidzkie, czy pienińskie lasy, które cudownie się mienią i przyciągają piękną, charakterystyczną wonią. Nietuzinkową, jesienną szatę prezentują także tatrzańskie hale i doliny. Jest to doskonały okres na podziwianie rozmaitej przyrody górskich szlaków.

Jedna z najczęściej wybieranych tras przez podróżników to Bieszczady – Wetlina – Połonina Wetlińska. Najbardziej charakterystycznym i zarazem zapierającym dech w piersiach widokiem w Bieszczadach są rozległe połoniny.

Wędrując szlakami tych okolic mamy okazję oglądać niezwykłą scenerię, którą tworzą dalekie panoramy. W rejonach tych możemy również zaobserwować buczynę karpacką, która w pełni oddaje jesienny klimat. Trasa ta przeważnie przebiega malowniczymi, górskimi łąkami. Rozpoczyna się w Wetlinie, która jest najpopularniejszą miejscowością w Bieszczadach. Bez problemu można tan znaleźć zakwaterowanie i korzystać z innych miejscowych dóbr.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *